• آیا باید یوپی­‌اس راروشن نمود تا باتری ها شارژ شوند؟

سیستم یوپی­‌اس به محض اتصال به برق شهر، چه در حالت روشن و یا Stand by باتری ­ها را شارژ می‌کند.

  • آیا می توان یوپی­‌اس را همراه با ژنراتور استفاده کرد؟

سیستم یو‌پی‌اس سری آنلاین دارای تنظیمات حالت  ژنراتور هستند که بر اساس این تنظیمات یو‌پی‌اس‌های آنلاین می‌توانند برای کار با ژنراتور انطباق داشته باشند. در بارهای متفاوت، خروجی ژنراتورها می‌توانند دارای فرکانس نامنظم باشند. این خروجی نامنظم و دارای نوسان می‌تواند برای یو‌پی‌اس مشکل ایجاد کند و بدون تنظیمات مود ژنراتور نمی‌تواند جریان ورودی را تشخیص دهد که این امر باعث می‌شود یو‌پی‌اس برای انجام عملکرد خود فقط از جریان ذخیره شده در باتری‌ها استفاده کند. با استفاده از مود ژنراتور یو‌پی‌اس می‌تواند به صورت اتوماتیک نوسانات فرکانس را تنظیم کند و باتری‌ها را در حالت شارژ کامل نگهداری کند.

  • تفاوت یوپی­‌اس و Inverter چیست؟

اصلی ترین تفاوت یوپی‌­اس و اینورتر در زمان سوئیچ است که زمان سوئیچ در اینورتر بیشتر از یوپی­‌اس است. در یو‌پی‌اس آفلاین از مسیر by pass برای مصرف کننده انرژی انتقال داده می‌شود. یعنی برق شهری مستقیم به سیستم ها و وسایل مصرفی وصل می‌شود و اگر به هر دلیل قطع یا نویز در برق شهری باشد به صورت مسقیم وارد وسایل مصرف کننده می‌شود ولی با وجود این که درby pass ، ترانس گنجانده شده است تا حدودی افزایش و کاهش ولتاژ را جبران می کند.

عملکرد یو‌پی‌اس آنلاین این چنین است که برق شهری AC بعد از انتقال به دستگاه یو‌پی‌اس توسط رکتیفایر تبدیل به برق DC یا متناوب می‌شود که این کار باعث می‌شود تا انرژی شارژر و اینورتر تامین گردد.

در مرحله بعدی اینورتر برق DC را مجددا تبدیل به برق AC یا شهری می‌کند و در خروجی UPS برای استفاده مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد.

  • یوپی‌اس‌ها به چند نوع تقسیم می‌شوند؟

یوپی‌اس آفلاین

یوپی‌اس آنلاین

یوپی‌اس لاین اینتراکتیو (شبه سینوسی)